Triple Bed, Double Scotch, One Pair of Shoes - wernisaż wystawy

Data wydarzenia: 25/05/2018

Polonez, Al. Niepodległości 36

link do wydarzenia na facebooku

godz. 19.00

Ekskluzywny, budowany z użyciem pionierskiej w owym czasie ,,wielkiej płyty winogradzkiej” hotel Polonez, został kilka lat temu zmieniony w akademik, noszący cechy samowystarczalnego wieżowca. W nowym Centrum Akademickim jest wszystko, czego potrzeba do życia w XXI wieku – sklep spożywczy z jedzeniem instant, siłownia, barber shop i bar ,,Szybko i Smacznie”. 

Konstrukcja Hotelu – tymczasowej przestrzeni mieszkalnej, to koncepcja wyabstrahowania z codzienności. Tymczasowość pobytu w hotelu związana jest z ciągłym ruchem i byciem w zawieszeniu, pozwala choć na moment uwolnić się od obowiązków dnia codziennego i przynależności do przypisanych nam miejsc i relacji.

Wystawa budowana jest wokół idei hotelowych kolekcji, służących zwykle uatrakcyjnieniu przestrzeni. Poprzez eksplorację kontekstów dawnego Hotelu Polonez wystawa sama stanie się polemiczną kolekcją, dążącą do redefinicji swojego znaczenia.


Artyści: 
Wera Bet, Piotr Macha, Julie Chovin, Natalia Daszkiewicz, Michał Dobrucki, Grzegorz Bożek, Mateusz Sadowski, Karolina Babińska, Bartosz Zaskórski/Monika Grażyna Olszewska, Piniak, Zbigniew Taszycki, Markus Liehr, Piotr Sakowski, Azem Deliu, Martyna Hadyńska, Maciej Nowacki, Zuza Klein, Agnieszka Grodzińska, Magda Starska